Projekt skierowany do trzydziestoosobowej grupy zakładał zorganizowanie dziewięciodniowego wypoczynku w Dusznikach Zdroju dla dzieci z rodzin defaryzowanych.
Wypoczynek zimowy, oprócz oddziaływań socjoterapeutycznych miał na celu umożliwić dzieciom aktywne spędzenie czasu oraz naukę odreagowywania sytuacji stresowych i negatywnych emocji poprzez aktywność fizyczną. Ważnym celem było propagowanie sportu i zdrowego trybu życia, oraz odbarczenie dzieci z negatywnych emocji, które towarzyszą im na co dzień. Połączenie aktywnego wypoczynku, zwiedzanie z oddziaływaniami socjoterapeutycznymi miało za zadanie dostarczyć dzieciom okazji do przeżywania pozytywnych doświadczeń społecznych, korygujących obraz siebie, umożliwienie nabycia umiejętności ważnych w kontaktach społecznych oraz stworzenie okazji do odreagowania napięć.
Zimowy wyjazd miał również na celu udzielenie dzieciom wsparcia emocjonalnego oraz modelowania pozytywnych postaw wobec siebie i wobec innych, nabycie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, oraz rozwój zainteresowania aktywnymi formami wypoczynku: nordic walking, nauka jazdy na nartach zjazdowych, biegowych, zajęcia na basenie oraz na kręgielni. Nauka relaksu w grocie solnej. Przez okres dziewięciu dni dzieci oprócz nauki jazdy na nartach zjazdowych i biegowych pod okiem instruktorów wzięły udział w lekcji muzealnej w najstarszej papierni w Polsce, zdobyły najwyższy szczyt w Dusznikach Zdroju, brały udział codziennych zajęciach z socjoterapeutą i profilaktykiem, oraz wesoło bawiły się podczas obrzędów obozowych. Podczas wyjazdu dziećmi opiekowały się: Panie - Katarzyna Wiśniewska – Mazur, Sandra Buczkowska, Dorota Perlik, oraz wolontariusze : Daniel, Marta, Adam i Sławomir. Nad całością projektu czuwała Pani Kierownik MŚS – Zofia Komosińska.
Zofia Komasińska + foto
.
Liczba komentarzy : 0