Szósty turniej imienia Alfonsa Flinika w hokeju na trawie seniorów, który rozegrany został w sobotę 22 sierpnia na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą GOSiR mieszczącym się przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie przeszedł do historii.
W jednodniowej imprezie poświęconej pamięci znanego popularyzatora i miłośnika hokeja na trawie, reprezentanta Polski oraz uczestnika igrzysk olimpijskich w stawce sześciu drużyn AZS AWF Poznań, Grunwaldu Poznań, LKS Rogowo, LKS Gąsawa oraz dwóch gnieźnieńskich Stelli i Startu 1954. Najlepszą ekipą turnieju okazali się laskarze aktualnego mistrza Polski czyli Grunwaldu Poznań pokonując w wielkim finale zespół miejscowego Startu 1954 Gniezno 2:1 (1:0). Dwie bramki dla wojskowych w meczu dającym pierwsze miejsce w turnieju memoriałowym zdobył Artur Mikuła (7 i 30 minuta). A dla pokonanych jedyną bramkę strzelił Robert Grotowski (25).
Trzecie miejsce w rozgrywkach przypadło ekipie LKS Rogowo, która w małym finale o tą pozycję ograła drugi zespół gnieźnieński biorący udział w tych rozgrywkach czyli Stellę Gniezno 2:1 (0:0). Po jednej bramce dla laskarzy z Pałuk zdobyli Karol Majchrzak z karnego podyktowanego w 20 minucie oraz Paweł Bąkowski w 26 minucie gry. Dla pokonanych honorową bramkę na swoim koncie zapisał Damian Bździak w 31 minucie. Piąte miejsce przypadło ekipie AWF AZS Poznań, która o tą pozycję pokonała drużynę LKS Gąsawa po bramce zdobytej przez Artura Pacanowskiego w 20 minucie gry.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dawida Mejewskiego z Stelli Gniezno a najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Łukasz Misia z Stelli Gniezno.
Nagrody dla poszczególnych zespołów wręczyli: żona Alfonsa Flinika, Urszula Flinik, jego brat Jan Flinik oraz wieloletni koledzy z boiska: Bronisław Pawlicki, i Kazimierz Dąbrowski. Ostatnia wymieniona dwójka oraz Jan Flinik przed wręczeniem pucharów drużynom za zajęte miejsca w turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi upominkami dla najstarszym żyjącym olimpijczyków fundatorem, których był znany działacza hokeja na trawie, były zawodnik oraz popularyzator tej dyscypliny sportowej Mieczysław Kukliński, który był
jednocześnie głównym organizatorem tych rozgrywek.
W tym miejscu należy zaznaczyć iż fundatorem pucharów dla wszystkich sześciu drużyn byli: za I miejsce prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, za II miejsce dyrektor GOSiR-u w Gnieźnie – Jacek Makowski, za III miejsce organizator turnieju Mieczysław Kukliński, za IV miejsce kierownik GOSiR-u w Gnieźnie – Ryszard Michalak, za V miejsce Wojciech Tomczak oraz za VI miejsce Wojciech Gędek.
Nim jednak doszło do spotkań o końcowe miejsca w całym turnieju memoriałowym, najpierw drużyny rywalizowały pomiędzy sobą w systemie ,,każdy z każdym” podzielone na dwie grupy po trzy drużyny. R.S.
Oto wyniki rozgrywek grupowych:
Grupa A
Stella Gniezno – LKS Gąsawa – 1:0 (1:0)
Bramka dla Stelli – Hubert Grotowski
Stella Gniezno – Grunwald Poznań 0:1 (0:1)
Bramka dla Grunwaldu – Leszek Hain
Grunwald Poznań – LKS Gąsawa 0:0 (karne 3:1)
Tabela grupy A
1.Grunwald Poznań 2 5 1:0
2.Stalla Gniezno 2 3 1:1
3.LKS Gąsawa 2 0 0:1
Grupa B
Start 1954 Gniezno – LKS Rogowo 5:1(2:0)
Bramki dla Startu 1954- Rafał Fredyk x2, Maciej Wejewrowski, Marcin Grorowski, Kurowski Łukasz
Bramka dla Rogowa – Mirosław Popek
Start 1954 Gniezno – AZS AWF Poznań 2:0 (0:0)
Bramki dla Startu 1954 – Maciej Wejerowski x2
LKS Rogowo – AZS AWF Poznań 2:1 (0:1)
Bramki dla Rogowa – Kamil Nakłoski, Karol Majchrzak
Bramka dla AZS AWF – Piotr Napiórkowski
Tabela grupy B
1. Start 1954 Gniezno 2 6 7:1
2. LKS Rogowo 2 3 3:6
3. AZS AWF Poznań 2 0 1:4
Na zdjęciach:
1.Najlepsza drużyna szóstego turnieju Grunwald Poznań
2.Drugi zespół turnieju Start 1954 Gnieznop
3.Trzecia drużyna turnieju LKS Rogowo
4.Czwarta drużyna turnieju Stella Gniezno
5.Piąta drużyna turnieju AZS AWF Poznań
6.Najlepszy bramkarz i zawodnik turnieju
7.Przed pamiątkową tablicą Alfonsa Flinika
8.Nagrodzeni żyjący najstarsi olimpijczycy.
9.Walka p piłkę w meczu finałowym o pierwsze miejsce.
10.Okazałe puchary za zajęte miejsca oraz nagrody indywidualne.
więcej zdjęć TUTAJ
(...)