KS Gniezno nadal w I lidze

2010-04-26

Piłkarze KS Gniezno zwycięstwem 8:1 nad drużyną Unisław Team Unisław w ostatnim swoim spotkaniu rozgrywek ogólnopolskich futsalu pierwszej ligi grupy 2, do którego doszło w niedzielę 25 kwietnia w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie przypieczętowali swój pierwszoligowy byt w sezonie 2010/2011.

Do przerwy podopieczni Jarosława Marchewki prowadzili zaledwie 1:0. Gola w 5 minucie zdobył Michał Goździewski, który umieścił piłkę w pustej bramce Unisławia. Kolejne minuty to ataki z jednej i drugiej strony, w których niestety brakowało skuteczności strzeleckiej do zdobycia przez obie drużyny bramek.

Po zmianie stron zdecydowany prym wiedli już gospodarze, aplikując swoim przeciwnikom aż siedem goli tracąc tylko jednego. Festiwal strzelecki w drugiej połowie w zespole gnieźnieńskim rozpoczął w 22 minucie Michał  Tym podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Minutę późnij skuteczną dobitką po strzale Maruiusza Sawickiego popisał się Radosław Konieczny i gospodarze prowadzili już 3:0. W 28 minucie goście zdobyli gola honorowego zmniejszając tym samym prowadzenie KS Gniezno na 3:1. Autorem bramki okazał się Michał Kowalski. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez gości w całym meczu, kolejne bowiem strzelali już gospodarze. W 30 minucie na 4:1 podwyższył Mariusz Sawicki, a chwilę po wznowieniu gry Michał Tym strzelił piątego gola dla KS Gniezno. W 31 minucie Michał Tym na swoim koncie zapisał przysłowiowego hat tricka  strzelając gola swoim przeciwnikom na 6:1. Siódmą bramkę dla KS Gniezno zdobył w 35 minucie Dariusz Rychłowski, a trzy  minuty później Radosław Konieczny ustalił wynik spotkania na 8:1.
Po tym wysokim zwycięstwie jest już pewne, że gnieźnianie znajdą się w nowej zreformowanej pierwszej lidze w kolejnym sezonie, która będzie miała zasięg ogólnopolski.

W innych meczach przedostatniej kolejki padły wyniki:
Gatta Zduńska Wola – Helios Białystok 8:1
Tacho Toruń - AZAS UW Warszawa 7:2
Red devils Chojnice – MOKS Białystok 3:0 (w.o)
KS 1920 Mosina – Radio System Toruń 3:0 (w.o).

W tabeli na prowadzeniu Red Devils Chojnice z 53 punktami, przed Tacho Toruń  z 44 oczkami i Gattą Zduńska Wola z 40 punktami. KS Gniezno zajmuje piąta pozycję z dorobkiem 29 punktów. W ostatniej kolejce gnieźnianie mają zaplanowany mecz Radiem Sytsem Toruń, drużyna która wycofała się z rozgrywek. W tej sytuacji biało-czerwoni otrzymają punkty walkowerem.

Gnieźnianie zagrali w składzie: Wasielewski, Kowalczewski, Kaźmierczak, Śniegowski, Tym, Goździewski, Heliasz, Konieczny, Sawicki, Rychłowski, Kapsa, Kupczyk.

Zespół z Unisławia wystąpiła w składzie: Stawikowski, Malewski, Kowalski, Delik, Ciesielski, Łobodziński, Maksymiak, Siemieniecki.