Antares Zalasewo wygrywa jedną bramką z rezerwami Mieszka Gniezno

2024-08-25

Po wymarzonej inauguracji nowego sezonu 2024/2025 w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A grupy IV Proton zespołu rezerw Mieszka Gniezno, kiedy to ograli na własnym terenie ekipę Orlika Miłosław w stosunku 3:1.

Na drugie spotkanie podopieczni Marcina Sporakowskiego, w sobotę 24 sierpnia udali się  do Zalasewa gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Antaresu, który na inaugurację nowego sezonu pokonał w meczu wyjazdowym ekipę WKS Owieczki 5:3. Wygrana obu zespołów na inauguracje nowego sezonu, zapowiadała spore emocje piłkarskie w sobotnim meczu. Los okazał się bardziej przychylny dla zespołu z Zalasewa, który po dość zaciętym spotkaniu pokonał zespół rezerw Mieszka Gniezno skromnie bo skromnie bo tylko 1:0. Gnieźnianie bramkę jak się okazało jedyną w całym meczu stracili w 27 minucie a autorem jej w zespole gospodarzy okazał się Oskar Czechowski. Mimo że oba zespoły miały szansę na podwyższenia wyniku w pierwszej połowie to gospodarze prowadzenie 1:0 dowieźli do jej końca. I Antares Zalasewo na przerwę schodził prowadząc z rezerwami jedną  bramką. Po zmianie stron i reprymendzie trenera Marcina Sporakowskiego, podczas przerwy do drugiej części spotkania zespół rezerw Mieszka Gniezno, przystąpił zmotywowany zmianą wyniku po pierwszej połowie. Już na początku drugiej połowy gnieźnianie mieli stu procentową sytuację do doprowadzenia do remisu. Na bramkę uderzał Kacper Hoffman, lecz piłka nie wpadła do bramki miejscowych. W 83 minucie mieszkowcy zmarnowali chyba najlepszą sytuację do zmiany niekorzystnego wyniku. W polu karnym gospodarzy faulowany był Kacper Hoffmann i sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nić jak wskazanie na wapno oddalone od bramki miejscowych na 11 metrze. Gnieźnianie, takie prezentu zafundowanego przez gospodarzy meczu nie potrafili jednak przekuć na bramkę gdyż intencję Gracjana Trzaskawki wyczuł golkiper Zasalewa bronią jedenastkę. Gospodarze mieli swoją sytuację na podwyższenia wyniku w 87 minucie lecz nie udało się im zamienić jej na szczęście gnieźnian na drugiego gola. Antares Zalasewo, wynik dowiózł do końca wygrywając je i inkasując tym samym komplet trzech punktów.

A już w niedzielę 1 września drużyna rezerw Mieszka Gniezno, rozegra trzecie swoje spotkanie mistrzowskie w sezonie 2024/2025. Tego dnia o godzinie 14 ekipa prowadzona przez Marcina Sporakowskiego, zmierzy się z rezerwami Unii Swarzędz.

Skład Mieszka Gniezno: Filip Budasz, Aleksander Bujanowski, Bartozsz Rynarzewski, Oliwer Olejniczak, Zachary Fredyk, Gracjan Trzaskawka, Daniel Grzeczka, Krystian Grzeszczak, Sergiusz Kaźmierczak, Mikołaj Poltaszewski, Igor Drzażdzyński

Zawodnicy rezerwowi: Alan Sikorski, Patryk Tomczak, Oskar Tomczak, Kacper Hoffmann, Jakub Buczkowski, Dawid Górzyński, Marcel Szymski.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Antares Zalasewo 2 6 2 0 0 6-3 1 0 0 1-0 1 0 0 5-3
2.  Kosynier Sokołowo 2 4 1 1 0 5-0 1 0 0 5-0 0 1 0 0-0 1 1 0 1 0 0-0
3.  Piast Łubowo 2 4 1 1 0 3-2 1 1 0 3-2 0 0 0 0-0 1 1 0 1 0 0-0
4.  KSGB Manieczki 2 4 1 1 0 7-2 1 0 0 6-1 0 1 0 1-1
5.  Czarni Czerniejewo 2 3 1 0 1 3-6 1 0 0 2-0 0 0 1 1-6 1 3 1 0 0 2-0
6.  WKS Owieczki 2 3 1 0 1 4-5 0 0 1 3-5 1 0 0 1-0 1 3 1 0 0 1-0
7.  Unia II Swarzędz 2 3 1 0 1 1-1 0 0 1 0-1 1 0 0 1-0 2 3 1 0 1 1-1
8.  Mieszko II Gniezno 2 3 1 0 1 3-2 1 0 0 3-1 0 0 1 0-1