Centra 1946 Ostrów Wlkp. drugi raz z rzędu lepsza w sezonie od Mieszka Gniezno

2024-06-08

Seniorzy Mieszka Gniezno, mają za sobą kolejne spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi ARTBUD trwającej jeszcze rundy rewanżowej sezonu 2023/2024.

Trzy dni po rozegranym zaległym spotkaniu z 31 kolejki w środę 5 czerwca zresztą na własnym terenie i przegranym z Polonią Chodzież w przez biało-niebieskich w stosunku 4:3. W sobotę 8 czerwca podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Bzdęgi, w ramach 32 kolejki ligowej a czternastej z rundy rewanżowej  udali się do Ostrowa Wielkopolskiego gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowej Centry 1946. Obu zespołom dane było już walczyć o ligowe punkty w zmaganiach czwartoligowych a było to w ramach 15 kolejki ligowej rundy sezonu zasadniczego w dniu 4 listopada 2023 roku w Gnieźnie. Wtedy to spotkanie pomiędzy zespołem seniorów Mieszka Gniezno a Centrą 1946 Ostrów Wielkopolski, zakończyło się zwycięstwem gości w stosunku 1:2. Wszyscy z pewnością przed sobotnim meczem zadawali sobie pytanie czy zespołowi Mieszka Gniezno, po ostatniej wpadce kiedy to przegrali spotkanie na własnym terenie z Polonią Chodzież. Biało-niebieskim uda się zrewanżować zespołowi z Ostrowa Wielkopolskiego, za porażkę z rundy sezonu zasadniczego a co za tym idzie zrehabilitować za wcześniejszy przegrany mecz i zespół Centry 1946 pokonać na jego terenie i przed własnej publicznością. Cichym faworytem sobotniego spotkania byli  podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Bzdęgi, z tytułu zajmowanej wyższej pozycji w ligowej tabeli. Gnieźnianie do tego meczu w Ostrowie Wielkopolskim przystępowali z pozycji nr 10 z zdobytymi w 31  meczach ligowych 41punktami. Rywal biało-niebieskich z kolie w ligowej tabeli plasował się na 13 pozycji mając zdobyte po 31 meczach mistrzowskich 36 oczek. Gnieźnianie fakt zajmowanej wyższej pozycji w ligowej tabeli nie wykorzystali w pełni i po dość przeciętnym meczu ulegli Centrze 1946 Ostrów Wielkopolski, przegrywając z nią w takim samym stosunku jak pierwszy mecz w rundzie sezonu zasadniczego na własnym terenie 2:1.

Co do samego przebiegu spotkania Centry 1946 Ostrów Wielkopolski i Mieszka Gniezno. To gnieźnianie w pierwszej połowie na boisku gospodarza sobotniego meczu nie błyszczeli w przeciwieństwie do swojego rywala. Ostrowianie posiadali bowiem optyczną przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń. Tak konsekwentna gra gospodarzy przełożyła się na wynik pierwszej połowy. Wprawdzie mieszkowcy w 33 minucie mogli zdobyć gola dającego im prowadzenie lecz do takiego scenariusza nie doszło gdyż po jedynej akcji zagrażającej bramkę gospodarzy uderzona piłka z głowy przez Adama Koniecznego z najbliższej odległości poszybowała nad bramką miejscowych. To co nie udało się gnieźnianom udało się ich rywalom. W 43 minucie tuż przed zajściem obu drużyn na przerwę Centra 1946 zdobyła gola dającego im prowadzenie 1:0 a jej autorem okazał się Jakub Kłobusek. Po zmianie stron podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Bzdęgi, po ostrej reprymendzie w szatni na ich poczynania na boisku w pierwszych czterdziestu pięciu minutach zdecydowanie lepiej prezentowali się a co za tym idzie śmielej atakowali bramkę swojego rywala stwarzając sobie dogodne sytuacje strzeleckie do zdobycia wyrównującego gola. Mieszkowcy swego dopięli dopiero w 85 minucie gola wyrównującego stan meczu 1:1 w ekipie Mieszka zapisał na swoim koncie Igor Drzażdzyński, który piłkę w bramce swojego rywala umieścił w zamieszaniu w polu karnym. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie a co za tym idzie oba zespoły podzielą się punktami w ligowej tabeli. W doliczonym czasie gry 90+4 minucie Centra 1946 Ostrów Wielkopolski,  zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa. Bartosza Przybysz golkipera Mieszka strzałem za pola karnego z wykonywanego rzutu wolnego pokonał Michał Kucharski i ostrowianie wyszli ponownie na prowadzenie 2:1. A że wynik nie uległ zmianie to Centra 1946 Ostrów Wielkopolski, pokonała drużynę Mieszka Gniezno, w takim samym stosunku jak w pierwszym spotkaniu w rundzie zasadniczej 2:1. Po porażce u siebie z Polonią Chodzież, była to druga porażka z rzędu Mieszka Gniezno.

A już za tydzień w piątek 14 czerwca w spotkaniu awansem z 33 kolejki ligowej seniorzy Mieszka Gniezno, ponownie udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego gdzie o godzinie 18.00 podejmowani będą przez zespół miejscowej Ostrovii 1909

Skład Mieszka Gniezno: Bartosz Przybysz, Michał Steinke, Adrian Franczak, Dawid Urbaniak, Mateusz Ławniczak, Adam Konieczny (46’ Oliwer Niklas), Jakub Hoffmann (75’ Jakub Poterski), Kacper Zimmer (80’ Dawid Radomski), Miłosz Brylewski (46’ Robert Pepliński), Krzysztof Wolkiewicz (88’ Nikodem Szociński), Maciej Paschke (67’ Igor Drzażdzyński)