Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj z udziałem kilkunastu dziennikarzy mediów poznańskich. Wśród nich będą zarówno dziennikarze sportowi, jak i dziennikarze na co dzień zajmujący się sprawami miasta i województwa. Spotkanie z dziennikarzami, na którym również będą obecni przedstawiciele administracji będzie wstępem do szerokiej dyskusji na temat kibicowania „po poznańsku” oraz kwestii związanych z dopingiem na stadionie.
W dyskusji najważniejsi są jednak kibice, dlatego do połowy sierpnia odbędą się kolejne spotkania, w których będą mogli wziąć udział wszyscy sympatycy Kolejorza. Zapraszamy więc kibiców z wszystkich trybun, zarówno posiadaczy karnetów, jak i sympatyków, którzy nie przychodzą na mecze regularnie lub śledzą je tylko w telewizji.
Wszystkie osoby, które chciałyby, a nie mogą wziąć udziału w debacie i spotkaniach prosimy o przesyłanie swojej opinii na temat kibicowania oraz kwestii związanych z formą dopingowania na INEA Stadionie na adres kibicowanie@lechpoznan.pl. Otwieramy też specjalny dział stronie poświęcony kibicowaniu, można znaleźć go pod adresem www.lechpoznan.pl/kibicowanie.
Ciekawe opinie oraz relacje z kolejnych spotkań będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej.
„Debata ma odpowiedzieć na pytanie czym jest kibicowanie w Poznaniu, czy pamiętamy o jego tradycji oraz jak wszyscy powinniśmy o nie dbać. Chcemy również się zastanowić jakie działania wspólnie powinniśmy podjąć w celu dbania o kulturę kibicowania w Poznaniu oraz zachować poczucie bezpieczeństwa na poznańskim INEA Stadionie. Wśród pytań, jakie chcemy przedyskutować z kibicami są kwestie rac i sektorówek” – powiedział Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Lecha Poznań.
„Nie zgadzamy się z logiką i decyzjami administracyjnymi wojewody odnośnie organizacji meczów z udziałem publiczności, ale wierzymy, że to jest dobry moment aby bez emocji i wyłącznie merytorycznie zainicjować dyskusję angażująca wszystkie strony” – dodaje Łukasz Borowicz.
Biuro Prasowe KKS Lech Poznań