Derby powiatu gnieźnieńskiego dla Piasta Łubowo

2024-09-29

Siódme spotkanie mistrzowskie za sobą w rozgrywkach wielkopolskiej klasie A Proton grupie 4 nowego sezonu 2024/2025 ma zespół rezerw Mieszka Gniezno.

W niedzielę 29 września w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego podopieczni Marcina Sporakowskiego, na płycie pełnowymiarowego boiska z sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącej się przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmowali zespół Piasta Łubowo. Bardzo młoda i ambitna drużyna, rezerw Mieszka, która przez pierwsze 20' sprawiała naprawdę bardzo dobre wrażenie nie sprostała wyżej notowanej ekipie w ligowej tabeli i spotkanie przegrała w stosunku 2:0. Gnieźnianie pierwszego gola straciła z 31 minucie czym Piast Łubowo wyszedł na prowadzenie 1:0. Piłkę w pole karne gospodarzy posłał z bocznego sektora po faulu na jednym z zawodników przyjezdnych z wykonywanego rzutu wolnego Marcin Jackowiak a fuddolówkę do bramki biało-niebieskich z najbliższej odległości wpakował w zespole z Łubowa – Patryk Kluczyński. Wynik taki utrzymał się do przerwy i Piast Łubowo schodził na nią prowadząc z rezerwami Mieszka Gniezno w stosunku 1:0.  Druga połowa to już całkowita kontrola wydarzeń na boisku przez zespół z Łubowa prowadzony przez Oskara Włodarczyka. Swoją dominację przyjezdni udokumentowali zdobyciem drugiej bramki w 67 minucie. Tym razem golkipera rezerw Mieszka – Filipa Budasza pokonał przy asyście Marcina Jackowiaka w zespole przyjezdnych Marcin Jesionkowski. Młodzi gnieźnianie na domiar straconej drugiej bramki w drugiej połowie od 72 minuty kończyli mecz w dziesiątkę. Oliver Olejniczak w wyniku drugiej żółtej kartki ujrzał kartonik koloru czerwonego i musiał opuścić plac gry. W 78 minucie mieszkowcy zmarnowali najlepszą sytuację do zdobycia bramki honorowej. Marcel Szymski przegrał pojedynek sam a sam z golkiperem gości a że do końca spotkania wynik nie uległ zmianie tym samym Piast Łubowo w derbach powiatu gnieźnieńskiego pokonał zespół rezerw Mieszka Gniezno w stosunku 2:0.

Teraz przed podopiecznymi Marcina Sporakowskiego, kolejne spotkanie mistrzowskie. 5 października biało-niebiescy udadzą się do Pyzdr gdzie o godzinie 15.00 zmierzą się z miejscową Wartą.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Kotwica II Kórnik 7 18 6 0 1 29-6 1 0 1 8-2 5 0 0 21-4
2.  KSGB Manieczki 7 16 5 1 1 26-8 2 0 1 12-3 3 1 0 14-5
3.  Antares Zalasewo 6 16 5 1 0 24-7 2 0 0 9-0 3 1 0 15-7
4.  Piast Łubowo 7 14 4 2 1 15-8 3 2 1 13-8 1 0 0 2-0
5.  WKS Owieczki 7 12 4 0 3 21-15 2 0 2 12-10 2 0 1 9-5 1 3 1 0 0 1-0
6.  Unia II Swarzędz 5 12 4 0 1 13-2 1 0 1 3-2 3 0 0 10-0 1 0 0 0 1 0-1
7.  Kosynier Sokołowo 7 11 3 2 2 12-10 1 1 1 6-5 2 1 1 6-5
8.  Mieszko II Gniezno 7 9 3 0 4 15-16 2 0 2 8-9 1 0 2 7-7