Projekt został podzielony na trzy etapy:
· Do udziału w wydarzeniach zaproszone zostały dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z rodzinami. Zapisane zostały 32 familie na zasadzie „Kto pierwszy ten na liście”. Kolejnych chętnych zaproszono jedynie do udziału w „Planszotekach”, w których uczestniczyć mógł każdy. Pierwszego dnia Planszoteki (22.09.13 r.) Liderzy dali możliwość skorzystania ze zbioru kilkudziesięciu gier – strategicznych, logicznych, tradycyjnych, imprezowych, przygodowych, zręcznościowych i innych. Wolontariusze chętnie pomagali w wyborze gry oraz w krótkim i jasnym przekazaniu instrukcji. Podczas grania skorzystać można było z darmowego poczęstunku – kawy, herbaty i ciasta.
· Po pierwszym spotkaniu każda zapisana rodzina otrzymała bilet wstępu na kręgle do zaprzyjaźnionego Klubu Nest przy ul. Sobieskiego 20, gdzie na czterech torach zostały przeprowadzone turnieje. Spotkania przy kręglach z uwagi na ilość osób zaangażowanych w projekt podzielone zostały na dwa etapy – Przyjęliśmy formułę turniejową, tj. 32 rodziny podzieliliśmy losowo na dwie grupy po 16 rodzin. Turnieje odbywały się w 2 odrębnych terminach, w 4 różnych godzinach. Na jednym spotkaniu (6.10.2013 r.) zmierzyło się ze sobą 8 rodzin, kolejna rywalizacja tydzień później – tłumaczy Krystian Bandura, rzecznik Stowarzyszenia Lider. Warto dodać, iż rodziny z najlepszymi wynikami otrzymali z rąk dyrektora Mahińskiego pamiątkowe puchary, wręczone podczas drugiej „Planszoteki” wieńczącej projekt.
· Podczas drugiej Planszoteki (20.10.13 r.) można było zagrać w znane już i ulubione gry oraz zapoznać się z nowymi. Każda rodzina uczestnicząca w projekcie otrzymała nagrodę za uczestnictwo w postaci gry. Kolejno wyczytywane nazwiska familii miały przyjemność odebrania pamiątkowych dyplomów i wspomnianej gry, z rąk wiceprezesa Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży Lider Pawła Sowińskiego. Spośród wszystkich obecnych osób została wylosowana jedna, która otrzymała nagrodę główną – bardzo atrakcyjną grę planszową. Szczęśliwą okazała się kilkuletnia Karina, w ręce której grę „Wsiąść do Pociągu” wręczył Gospodarz „ósemki”.
Niedzielne zwieńczenie „Sport i Rekreacja – rodzin afirmacja!” miało dość huczny charakter – zaproszony został prezydent Gniezna Jacek Kowalski, w zastępstwie którego pojawił się i przywitał gości Pan Rafał Spachacz i przekazał pozdrowienia od Gospodarza Pierwszej Stolicy. Słowa podziwu padły także z ust Przewodniczącej Rady Miasta Gniezno i długoletniej nauczycielki „ósemki” Marii Kocoń. Wspaniałej zabawy z uśmiechem na twarzy życzyła v-ce dyrektor S.P 8 Iwona Soińska. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 zaś z lekkim niedowierzaniem spoglądał na frekwencję, którą udało się osiągnąć tego dnia. –Mimo, iż mamy niedzielę i późne godziny popołudniowe, postawiliście Państwo na rekreację, pokazując dzieciom alternatywny sposób spędzenia wolnego czasu. Cieszę się, że mogę witać Was w hali sportowej naszej szkoły i że udało się stworzyć warunki sprzyjające dobrej zabawie przy grach planszowych! –witał zgromadzonych „planszomaniaków” Marek Mahiński.
To jeden z większych projektów Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży Lider pod względem ilości ludzi w nim uczestniczących.
Krystian Bandura + foto
Liczba komentarzy : 0