Gnieźnieńskie Orły lepsze od międzychodzkich Sokołów

2020-02-22

W sobotę, 22 lutego Sklep Polski MKK Gniezno pomimo słabego początku pokonał na własnym parkiecie silną drużynę Sokoła Międzychód.

Na początku meczu prowadzenie objęli gracze Sokoła Międzychód. W 2 minucie za trzy w zespole MKK trafił jednak Dariusz Dobrzycki. Dwie minuty później, Sokół prowadził 8:3. Kilka akcji później, za trzy trafił Jarosław Kalinowski. W 6 minucie 2/2 z rzutów wolnych trafił Emil Rau. W 8 minucie za trzy punkty w drużynie MKK trafił Marcin Nocek. Po pierwszej kwarcie Sokół prowadził 22:10.

Druga kwarta rozpoczęła się od „trójki” Emila Raua. Akcję później, punkty dla MKK zdobył Daniel Kotwasiński. W 2 minucie za trzy trafił Dariusz Dobrzycki i było już tylko 22:19 dla Sokoła. W 4 minucie było jednak 26:19 dla przyjezdnych. Minutę później, „trójkę” trafił Łukasz Kupczyński. Kilka akcji potem, dwa razy trafił Jakub Nowak. W 7 minucie punkty dla MKK rzucił Marek Sobkowiak i było 27:34. Chwilę później, „trójkę” trafił doświadczony Jarosław Kalinowski. Po pierwszej połowie koszykarze z Gniezna przegrywali  Sokołem Międzychód 30:44.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobyli koszykarze Sokoła W 2 minucie za trzy trafił Daniel Kotwasiński, a minutę później Emil Rau. W 5 minucie było 53:41 dla gości. Minutę później, po indywidualnej akcji punkty dla MKK zdobył Daniel Kotwasiński. W 8 minucie po podaniu od Jarosława Kalinowskiego punkty zdobył Jakub Simon. W ostatnich sekundach trzeciej odsłony trafił jeszcze Jarosław Kalinowski. Po trzech częściach gry było 63:54 dla Sokoła.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od „trójki” Michała Szydłowskiego. Po minucie gry było już tylko 63:62 dla Sokoła Międzychód. Minutę później, był już remis 65:65. Po trafieniu Piotra Leśniczaka gnieźnianie objęli prowadzenie. W 3 minucie punkty dla MKK zdobył Michał Szydłowski. Kilka akcji później, po trafieniu Daniela Kotwasińskiego koszykarze z Pierwszej Stolicy prowadzili już 73:65. W 6 minucie za trzy punkty trafił Michał Szydłowski. Minutę później, „trójkę” trafił również Mateusz Rutkowski. Na dwie minuty przed końcową syreną gracze MKK prowadzili 80:73. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał Sokoła Międzychód 89:78.

Sklep Polski MKK Gniezno-Sokół Międzychód 89:78 (10:22, 20:22, 24:19, 35:15)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno:Rau 24, Kotwasiński 18, Leśniczak 13, Szydłowski 10, Rutkowski 10,  Dobrzycki 6, Barański 3, Nocek 3, Sobkowiak 2, Wietrzyński.

Sokół Międzychód: Nowak 23, A. Chodkiewicz 18, Kalinowski 14, Simon 11, Ulchurski 5, Kupczyński 3, M. Chodkiewicz 2, Wejman 2, Adamski, Jelski, Smarzy, Tomaszewski.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ