Inauguracja nowego sezonu rezerw MKS na piątkę

2024-10-12

W hali GOSiR mieszczącej się przy ulicy Sportowej 2 w Gnieźnie, nowy sezon 2024/2025 pierwszym spotkaniem mistrzowskim zainaugurował zespół rezerw MKS II OKNOPLAT Gniezno.

W sobotę 12 października drużyna prowadzona przez duet trenerski Roman Solarek i Marek Barosik, podejmowała zespół KS Pyrki Poznań. Młode gnieźnianki idealnie zainaugurowały nowy sezon 2024/2025 w rozgrywkach pierwszej ligi kobiet piłki ręcznej odprawiając poznanianki z kwitkiem do domu. Spotkanie bowiem zakończyło się pewnym, zwycięstwem zespołu MKS II OKNOPLAST Gniezno w stosunku 31:21. Gnieźnianki sobotni mecz rozpoczęły od zdecydowanego prowadzenia gdyż po 8 minutach pierwszej połowy prowadziły zdecydowanie 6:1. W kolejnych minutach pierwszej połowy podopieczne duetu trenerskiego Roman Solarek i Marek Bartosik powiększały swoją przewagę na poznaniankami prowadząc na dwie minuty przed zejściem do szatni 17:8. Ostatecznie pierwsze połowa zakończyła się wynikiem 19:9 dla MKS II OKNOPLAST Gniezno. Po zmianie stron mecz nadal pod kontrolą młodego zespołu z grodu Lecha. Zaliczka dziesięciopunktowa z pierwszej połowy utrzymała się do końca meczu lecz momentami piłkarki ręczne Pyrki Poznań, próbowały ją zmniejszyć co im, to się nie udało. I mecz pierwszej kolejki I ligi piłki ręcznej nowego sezonu 2024/2025 zakończył się pewnym zwycięstwem MKS II OKNOPLAST Gniezno w stosunku 31:21.
Zespół MKS II OKNOPLAST Gniezno, do zdecydowanego zwycięstwa poprowadziły Kornelia Lubińska zdobywczyni 7 punktów, Maria Tanaś, która zdobyła 6 oczek i Weronika Wabińska zdobywczyni 4 punktów. W zespole KS Pyrki Poznań najlepiej punktowały: Adrianna Kaczmarek zdobywczyni 10 oczek i Martyna Hrynowicz, która na swoim koncie zapisała 4 punkty.

Drugie spotkanie mistrzowskie zespół MKS II OKNOPLASTY Gniezno, rozegra w sobotę 19 października na wyjeździe z zespołem SPR Sambor Tczew. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 17.00.

MKS II OKNOPLAST Gniezno – PKS Pyrki Poznań 31:21 (19:9)

Punkty MKS II OKNOPLAST Gniezno: Kornelia Lubińska – 7,  Maria Tanaś – 6, Weronika Wabińska – 4, Paulina Musiał – 3, Maja Brząkowska – 3, Martyna Kowal – 3, Zuzanna  Kordys – 2, Lilianna Strzelczyk – 1, Angelika Kleczkowska – 1, Marcelina Kurczych – 1