Junior starszy Mieszka Gniezno gromi lidera swojej grupy Płomień Nekla!!!

2021-05-16

Trzecie zwycięstwo w czwartym spotkaniu w rundzie wiosennej odnotowali w niedzielę 16 maja juniorzy starsi Mieszka Gniezno.

Tego dnia podopieczni Damiana Nowakowskiego, na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowe podejmowali lidera I ligi okręgowej grupy 4 zespół Płomienia Nekla. Nikt chyba się nie spodziewał że juniorzy starsi Meszka Gniezno, w tym meczu urządzą sobie ostre strzelanie. A jednak lider tabeli Płomień Nekla, musiał uznać wyższość młodych gnieźnian gdyż został rozgromiony przez zespół z Pierwszej Stolicy Polski aż 13:2. Gnieźnianie prowadzenie w meczu 1:0 objęli bardzo szybko bo już w 7 minucie. Przy asyście Mieszka Sawickiego wynik spotkania dla mieszkowców otworzył Adam Warczyński. Po tej bramce kolejne pięć goli było również autorstwa juniorów starszych Mieszka Gniezno. Na listę strzelców kolejno wpisywali się dwukrotnie Nikodem Matusza w 33 i 34 minucie oraz Jakub Zioło w 16 minucie, Mikołaj Rogowicz z podyktowanego rzutu karnego w 20 minucie i Adam Warczyński. I na przerwę zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, schodził na przerwę z swoim rywalem aż 6:0. Po zmianie stron młodzi mieszkowcy kontynuowali festiwal strzelecki aplikując Płomieniowi Nekla kolejne siedem goli tracąc przy okazji tylko dwa. I tak w drugiej części meczu na listę strzelców w ekipie juniora starszego Mieszka Gniezno wpisywali się dwukrotnie Nikodem Matuszak w 42 i 45 minucie z podyktowanego rzutu karnego a po razie bramki do końcowego wyniku meczu dołożyli Wiktor Gromadzki w 70 minucie, Jakub Zioło w 72 minucie, Wojciech Błaszczyk w 75 minucie, Kacper Fiebig w 80 minucie oraz Kacper Hoffman w 85 minucie. Goście z Nekli na stracone siedem kolejnych bramek w drugiej połowie odpowiedzieli dwoma celnymi trafieniami do bramki gnieźnieńskiej a było to w 44 oraz 60 minucie. Tym samym zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, rozgromił Płomień Nekla u siebie aż 13:2 i nadal jest wiosną zespołem niepokonanym w swojej grupie rozgrywkowej gdyż trzykrotnie z placu gry nie schodził pokonany a raz odnotował remis.

Skład Mieszka Gniezno - Junior Starszy :Filip Budasz, Jakub Rejniak, Nikodem Matuszak, Mikołaj Rogowicz, Kacper Franczak, Mieszko Sawicki, Jakub Zioła, Wiktor Pakuła, Adam Waraczyński, Mikołaj Mroczkowski, Wiktor Gromadzki - Jakub Nitka, Mateusz Bluege, Kacper Hoffmann, Kacper Fiebig, Marceli Tyloch, Wojciech Błaszczyk.