Juniorzy młodsi Startu coraz bliżej awansu

2021-05-17

W piątek, 14 maja, rozegrane zostały kolejne mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Polski juniorów młodszych w hokeju na trawie.

Na Stadionie im. Alfonsa Flinika  doszło do dwóch meczów. Najpierw wicelider zmagań - Start 1954 Gniezno podejmował zajmujący czwartą pozycję w ligowej tabeli zespół AZS Politechniki Poznańskiej. Gnieźnianie przegrywali już w tym spotkaniu 0:2 i 1:3, ale jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a ostatecznie zwyciężyli 5:4 robiąc kolejny poważny krok w kierunku awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

W drugim spotkaniu zamykająca tabelę Stella Gniezno podejmowała lidera - Wartę Poznań. Stelliści długo bronili się dzielnie przegrywając do przerwy 0:5. W drugiej połowie było już gorzej i ostatecznie gnieźnianie przegrali to starcie 0:13. Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa, a kolejne spotkania odbędą się w  piątek, 28 maja.  Start wyjedzie wtedy do Środy Wielkopolskiej na mecz z tamtejszym MKS, a Stella  zmierzy się w Poznaniu z tamtejszym Grunwaldem.

Radosław Kossakowski + foto (fotorelacja Start - AZS PP)