Odmłodzona Politechnika Gdańska postawiła się MKK Gniezno i wygrała mecz jednym punktem

2020-11-29

W sobotę, 28 listopada koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno zmierzyli się w Hali Widowiskowo-Sportowej imienia Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3 z Politechniką Gdańską.

Koszykarze Miejskiego Klubu Koszykówki przed sobotnim spotkaniem chcieli dobrą postawą na boisku zrehabilitować się za porażkę we Władysławowie gdzie ulegli miejscowej drużynie SMS PZKOSZ w stosunku 87:78 i wygrać z kolejnym zespołem z województwa pomorskiego-Politechniką Gdańską. Odmłodzona drużyna z Gdańska zajmująca przed tym spotkaniem ósme miejsce w tabeli drugiej ligowej z  bilansem 2:5, tanio skóry nie sprzedała i postawiła się bardziej doświadczonym koszykarzom z grodu Lecha wygrywając po zaciętej walce pod koszem mecz jednym punktem 62:61.

Spotkanie dla Sklepu Polskiego MKK Gniezno, rozpoczęło się wręcz fantastycznie gdyż pierwszą kwartę wygrali zdecydowanie 24:5... no właśnie, co stało się później to trudno jest wytłumaczyć. Po zdecydowanej wygranej pierwszej kwarcie przez gnieźnian, wiat w plecy nagle dostali młodzi gdańszczanie wygrywając kolejne trzy kwarty a co za tym idzie cały sobotni mecz. I tak w drugą kwartę Politechnika Gdańska wygrała ośmioma punktami 19:11. I mimo porażki w drugiej kwarcie gnieźnian to tak oni schodzili na przerwę prowadząc z swoim rywalem 35:24. O porażce w sobotnim spotkaniu Sklepu Polskiego MKK Gniezno z Politechniką Gdańską, zadecydowała druga część meczu. Młodzi gdańszczanie trzecią kwartę również rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając ją 13:9. Swoje zaś jednopunktowe zwycięstwo Politechnika Gdańska, przypieczętowała w czwartej kwarcie wygrywając 25:17 a co za tym idzie cały mecz 62:61.

Sklep Polski MKK Gniezno – Politechnika Gdańska 61:62 (24:5, 11:19, 9:13, 17:25)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Michał Szydłowski - 17 (16 zbiórek), Piotr Leśniczak - 10 (13 zbiórek), Adam Bednarczyk - 9, Marek Sobkowiak i Daniel Kotwasiński - 6, Mateusz Rutkowski - 5, Juliusz Barański - 4, Dariusz Wietrzyński i Emil Rau -2.

Najwięcej punktów dla Politechniki Gdańskiej zdobyli: Błażej Czerniewicz -22, Adam Wąsowicz -14 i Stefan Marchlewski -7

Roman Strugalski/ foto Mateusz Madaj – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ