Galę otworzył prezes MKS Mieszko Gniezno – Marek Lisiecki, który na wstępie powitał zaproszonych gości na tą uroczystość w a mianowicie przedstawicieli klubu, działaczy sportowych, samorządowców, parlamentarzystów i samych zawodników tych byłych jak i obecnych. Następnie półwiecze działalności klubu, który został założony w 1974 roku a co za tym jego osiągnięcia na niwie sportowej zaprezentował Jan Wesołowski, który rys historyczny działalności na mapie piłkarskiej naszego kraju rozpoczął cytatem ,, Piłka nożna to nie tylko gra, to pasja, która łączy ludzi. Razem tworzymy historię, która nigdy nie zaginie”
Piątkowe wydarzenie miało charakter uroczysty przez cały czas trwania gali, czego dowodem była obecność zaproszonych na te wydarzenie części prezydentów Miasta Gniezna w osobach Zbigniewa Kaszuby, Jaromira Dziela, Jacka Kowalskiego, Tomasza Budasza oraz obecnego włodarza naszego miasta Michała Powałowskiego. Działania Zbigniewa Kaszuby jeszcze jako naczelnika Miejskiej Rady Narodowej, na rzecz powołania klubu zostały podkreślone na samym początku, a także wsparcie, jakie „Mieszko” otrzymywał przez kolejne dekady wszystko po to, by się rozwijać i osiągać najlepsze sportowe wyniki. Tymi między innymi był udział drużyny Mieszka Gniezno w pamiętnym 1/4 finale Pucharu Polski w sezonie 1989/1990 dwumeczu z Legią Warszawa. Było to największe w historii klubu osiągnięcie na szczeblu centralnym. Po wyeliminowaniu takich drużyn jak Gwardia Warszawa, Śląsk Wrocław czy Szombierki Bytom. A także udział zespołu z Pierwszej Stolicy Polski w 1/16 finału Pucharu Polski sezonu 2005/2007 kiedy to na Strumykowej 8 goszczone było Zagłębie Wałbrzych. To właśnie zawodnicy tych drużyn zostali piątkowego wieczoru nagrodzeni symbolicznymi medalami, wybitymi specjalnie na jubileusz klubu a przyznanymi przez obecnego prezesa MKS Mieszko - Marka Lisieckiego.
W dalszej części uroczystości nie zabrakło innych wyróżnień oraz słów gratulacji z okazji obchodzonego półwiecza. Medale Królewskie prezydent Michał Powałowski wręczył między innymi Andrzejowi Sporakowskiemu, Ireneuszowi Furmaniakowi, Januszowi Kustrze i Przemysłowi Urbaniakowi. Z kolei starosta gnieźnieński Tomasz Budasz uhonorował Medalem Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego- do Jerzego Michalaka, Wiesława Kaczmarka, Krzysztofa Młodzieniaka i Bogdana Kozłowskiego. Nie zabrakło ponadto gratulacji i życzeń klubowi pomyślności na boisku a co za tym idzie wyróżnień od przedstawicieli Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który reprezentował na gali wiceprezes tegoż związku Rafał Ratajczak.
Po części oficjalnej gali nastąpią ta nieoficjalna, podczas której w kuluarach wspominano kolejne etapy rozwoju klubu a także jego osiągnięcia na niwie piłkarskiej. Na koniec należy nadmienić iż jubileuszową galę 50-lecia MKS Mieszko Gniezno, prowadził Krzysztof Ratajczak dziennikarz sportowy Radia Poznań.
Roman Strugalski + foto
Liczba komentarzy : 0