Oskar Hildebrański zwycięzcą ROK Cup Poland 2024!

2024-09-23

W dniach 21-22 września, na torze kartingowym w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry odbyła się VII, ostatnia runda ROK Cup Poland.

W najliczniej obsadzonej kategorii Rok Junior  z sukcesem walczył  gnieźnianin Oskar Hildebrański. Zawodnik reprezentujący barwy Jastrzębski Racing po sześciu rundach był wiceliderem zmagań, chociaż po odrzuceniu (zgodnie z regulaminem) rezultatów dwóch najsłabszych tegorocznych rund plasował się de facto tuż za podium. Po sobotniej czasówce  był szósty, ale już w pierwszym wyścigu zameldował się na najniższym stopniu podium, a w drugim wskoczył o stopień wyżej obejmując prowadzenie w klasyfikacji VII rundy z dorobkiem 40 punktów. Co ważne zdecydowanie słabsze występy w sobotę zanotowali jego najwięksi rywale w walce o końcowy sukces. Lider Antoni Kosiba  z grupy AMO Racing nie zdobył żadnego punktu, a wicelider  Oliwier Chłopek z D&D Motorsport Poland wywalczył ich tylko 7. W niedzielę Oskar Hildebrański dwukrotnie zajął trzecią lokatę w kolejnych wyścigach, co pozwoliło mu wygrać VII rundę w Starym Kisielinie  z dorobkiem 72 punktów i zostać zwycięzcą całego tegorocznego cyklu ROK Cup Poland, co jest największym sukcesem gnieźnieńskiego kierowcy w jego karierze. Drugie miejsce w ostatniej rundzie zajął Remigiusz Samczyk (KLM), a trzecie Tomasz Cichoracki (Bambini Racing) – obaj uzyskali po 63 punkty. W klasyfikacji generalnej sezonu ROK Cup Poland  Oskar Hilebrański zgromadził 322 punkty wyprzedzając Antoniego Kosibę – 301 i Oliwiera Chłopka – 297.