Pięć medali zawodników Orła Gniezno w IMP w Ostrowie Wlkp.

2024-09-03

W weekend 31 sierpnia i 1 września na torze w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w kategoriach: open, juniorów, młodzieżowców, kobiet i weteranów.

Do Ostrowa Wielkopolskiego udała się aż dziesięcioosobowa kadra Orła Gniezno a mianowicie Wiktoria Łaniecka, która o medale IMP walczyła w kategorii kobiet a tak że Paweł Szkudlarek, Arkadiusz Graczyk, Marcel Kubiak, Michał Menz, Paweł Kozłowski, Marcin Puk, Łukasz Kokott oraz Radosław Sieradzki. W tym miejscu należy zaznaczyć iż mistrzowskiego tytułu z przed roku w najważniejszej kategorii  do lat 23 w ostrowskich zawodach bronił gnieźnianin Mikołaj Menz. Tuż za nim rok temu we Wrocławiu uplasowali się Bartosz Grabowski i Krystian Górniaczyk. Gnieźnianin drugiego dnia IMP czyli w niedzielę 1 września powtórzył ubiegłoroczny sukces zostając drugi raz z rzędu Indywidualnym Mistrzem Polski do lat 23. Mikołaj Menz w pokonanym polu pozostawił Radosława Morawiaka (Autojazda Mustang Żołędowo) a także swojego kolegę klubowego Pawła Szkudlarka (Aseko Orzeł Gniezno).

Oprócz Mikołaj Mezna, medale do grodu Lecha przywieźli również inni gnieźnianie Arkadiusz Graczyk, który w sobotę 31 sierpnia  po biegu dodatkowym został Indywidualnym Mistrzem Polski Juniorów, pokonując w nim swojego kolegę klubowego Pawła Szkudlarka oraz Adriana Olkowskigo z TSŻ Toruń. Ostatni medal w IMP w Ostrowie Wielkopolskim zgarnął niezatapialny Paweł Kozłowski, który zajął drugie miejsce w niedzielę 1 września w  kategorii weteran 40+. Wspomnianą rywalizację wygrał Marcin Szymański z Szawer Leszno, brąz przypadł Jackowi Wleklike z Szawer Leszno II.

Jeśli o pozostałe miejsca gnieźnian w Ostrowie Wielkopolskim to w finale kobiet zawodniczka Orla - Wiktoria Łaniecka zajęła 15 miejsce. Z kolei w kategorii Open, zwyciężył Bartosz Grabowski z Omegi Ostrów, srebro wywalczył Dawida Basa z TSŻ Toruń a brąz Marcin Szymański z Szawera Leszno. Najlepiej z Gnieźnie w tej kategorii wiekowej zaprezentował się: Mikołaj Menz zajmując piąte miejsce, Paweł Kozłowski był szósty, Paweł Szkudlarek zajął miejsce ósme a Arkadiusz Graczyk był dziesiąty.

Wszystkim zawodnikom Orla Gniezno serdecznie gratulujemy udanego występu w Ostrowie Wlkp. w Indywidualnych Mistrzostwa Polski w speedrowerze.