Pierwsza porażka ,,Pszczółek" w rozgrywkach I ligi kobiet

2024-10-21

Drugie spotkanie w rozgrywkach I ligi kobiet sezonu 2024/2025 ma za sobą drużyna MKS II Oknoplast Gniezno.

Po udanej domowej inauguracji tydzień wcześniej kiedy to drużyna MKS II Oknoplast Gniezno, zdecydowanie pokonała zespół KS Pyrki Poznań w stosunku 31:21. Na drugie spotkanie sezonu podopieczne spółki trenerskiej Marka Brtosika i Romana Solarka udały się do Tczewa gdzie w ramach drugiej kolejki ligowej w sobotę 19 października były podejmowane przez zespół SPR Sambor. Po wygranej ubiegłotygodniowej młodych ,Pszczółek” wszyscy zakładali że kolejne punkty na koncie gnieźnianek zastaną zapisane w Tczewie i do Pierwszej Stolicy Polski wrócą jako niepokonane w nowym sezonie. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż MKS II Oknoplast Gniezno, uległ zdecydowanie zespołowi SPR Sambor Tczew przegrywając z nim 38:22. Spotkanie sobotnie od początku nie ułożyło się po myśli młodych ,,Pszczółek” gdyż po 13 minutach przegrywały one z swoimi rywalkami aż 9:1. W kolejnych minutach pierwszej połowie wprawdzie podopieczne Marta Bartosika i Romana Solarka starały się odrobić straty punktowe. Udało to się gnieźniankom połowicznie gdyż na przerwę schodziły przegrywając spotkanie aż 18:8. Po zmianie stron przewaga punktowa drużyny z Tczewa, powiększała się nad gnieźniankami do tego stopnia że w 55 minucie drugiej połowy przegrywały one 34:18. Ostatecznie MKS II Olknoplast Gniezno uległ drużynie SPR Sambor Tczew w stosunku 38:22. Szansę na kolejne ligowe punkty MKS II Oknoplast Gniezno, będzie miał już w weekend 2-3 listopada, podczas domowego spotkania z zespołem z MTS Kwidzyna. Prędzej w trzeciej kolejce gnieźnianki w rozgrywkach I ligi kobiet zaliczą przymusową pauzę.

SPR Sambot Tczew – MKS II Oknoplast Gniezno 38:22 (18:8)

Punkty dla MKS II Oknoplast Gniezno zdobyli: Martyna Kowalska -9, Kornelia Lubińska – 5, Marcelina Kurczych – 3, Antonina Piotrowska – 2, Maja Brząkała – 1, Lilianna Strzelczyk – 1, Angelika Kleczkowska – 1

Punkty dla SPR Sambor Tczew zdobyły: Wiktoria Łosiak – 7, Aleksandra Puckowska – 6, Julia Kwiatkowska – 5, Weronika Solińska – 5, Wiktoria Nobis – 4, Kornelia Kłosowska – 2, Agata Piotrowska – 2, Oliwia Konkolewska – 2, Kornelia Styś – 2, Oliwia Giereszewska – 2, Wiktoria Lis – 1.