Pierwsza porażka Vitcovii Witkowo w tym sezonie

2020-09-20

Po siedmiu spotkaniach bez porażki w ósmej kolejce wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 3 piłkarze drużyny Vitcovii Witkowo schodzili z placu gry bez zdobytych punktów w tym sezonie.

W sobotę 19 września w Witkowie doszło do spotkania mistrzowskiego, w którym miejscowa Vitcovia występująca jako gospodarz tej potyczki piłkarskiej podejmowała przed własną publicznością ekipę sąsiadującą z biało-niebieskimi (piąte miejsce) w ligowej tabeli przed tym meczem Piast Kobylin (szósta pozycja). Spotkanie dla podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego, nie ułożyło się po ich myśli gdyż Vitcovia Witkowo, po serii meczy bez porażki doznała pierwszej w tym sezonie przegrywając mecz z Piastem Kobylin w stosunku 2:0 mimo że do przerwy w spotkaniu odnotowano wynik bezbramkowy. Co można napisać o samym spotkaniu w wykonaniu drużyny Vitcovii Witkowo, które było bardzo zaciętym pojedynkiem piłkarskim Jedynie to że niewykorzystane sytuacje się mszczą - to stare piłkarskie porzekadło sprawdziło się podczas sobotniego meczu seniorów GKS Vitcovii Witkowo. Mimo że podopieczni Macieja Rozmarynowskiego, stworzyli sobie w przekroju całego spotkania wiele sytuacji strzeleckich, po których mogli mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. To niestety gospodarze ulegli Piastowi Kobylin 2:0. O pierwszej porażce biało-niebieskich w tym sezonie zadecydowała druga połowa. Już na początku jej goście w 55 minucie za sprawą zdobytej bramki przez Mateusza Wachowiaka wyszli na prowadzenie 1:0. Zaś w 75 minucie zespół Piasta Kobylin swoje zwycięstwo i komplet trzech punktów z ekipą Vitcovii Witkowo przypieczętował drugim golem zdobytym przez Jakuba Smektałe. Tym samym mecz w Witkowie zakończył się zwycięstwem Piasta Kobylin w stosunku 2:0.

A już w najbliższą sobotę 26 września zespół z Witkowa czeka kolejny mecz ligowy. Tego dnia podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udadzą się do Słupcy gdzie o godzinie 16.00 podejmowani będą przez zespół miejscowego SKP.

Skład Vitcovii Witkowo: Paweł Beser, Michał Bełkot (60' Oskar Wegnerski), Adrian Miara (80' Patryk Stachowiak), Wojciech Durski, Michał Marszałek, Adrian Kiełpiński, Bartłomiej Melewski, Kacper Boczkowski, Adrian Krupka, Daniel Nowaczyk, Oskar Pietrzak (46' Filip Janiszewski)