Podsumowanie V Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet U16 w rugby 7

2024-05-30

25 maja to nie tylko rywalizacja seniorów. Tego dnia Tytanki U16 zagrały w przedostatnim Turnieju Mistrzostw Polski. Tym razem sprawdziły swoje siły na boisku w Olsztynie.

Pierwsze spotkanie Tytanki rozegrały z Błyskawicami Rugby Rzeszów wygrywając 34:5. W drugim zmierzyły się z Venol Atomówkami Łódź i uległy 12:22. W ostatnim spotkaniu grupowym pokonały pewnie KS "Budowlani" Łódź stosunkiem 34:5 i tym samym awansowały do półfinału. W półfinale zmierzyły się z liderkami klasyfikacji Amazonkami Budowani Lublin przegrywając 0:22.  O tym jak ważne jest zdobywanie przyłożeń blisko środka bramki, przekonaliśmy się w meczu o 3 miejsce. Choć w przyłożeniach było 3:3, to dzięki celnym kopom z podwyższeń rugbystki z Gniezna pokonały gospodynie 21:15.

8 czerwca Tytanki rozegrają ostatni turniej Mistrzostw Polski. Cel podróży - Lublin. To tam dowiemy się, czy debiutujące w tym sezonie kadetki gnieźnieńskiego Tytana, prowadzone przez trenera Arkadiusza Mąkinę, zakończą ten wyjątkowy sezon z medalem Mistrzostw Polski. Trzymajmy kciuki!

Tytanki wystąpiły w składzie: Antonina Bielarz, Oliwia Kociszewska, Maja Korasiak, Daria Lisek, Julia Marcinkowska, Gabriela Silska, Oliwia Świergiel, Anna Tomaszewska

Wszystkich zainteresowanych rugby zapraszamy w poniedziałki i czwartki na treningi na godzinę 18:30! Do zobaczenia!