Polacy obrońcy tytułu mistrzowskiego z Australii z 2013 roku, startowali tym razem w składzie: Grzegorz Głuchowski, Marcin Szymański, Marcin Kołata, Przemysław Binkowski oraz Bartosz Grabowski .
Zawodnicy z Polski i Anglii udział w finale mieli zapewniony bez kwalifikacji (Polska jako obrońcy tytułu a Anglicy jako gospodarze turnieju (TK ). Australia i Walia zostały wyłonione z wcześniejszych startów eliminacyjnych.
W pierwszej serii Polacy mieli dobre pola startowe, z których zdobyli wysokie 15 z 16 punktów, obejmując automatycznie prowadzenie w turnieju.
W drugiej serii to już świetny występ Anglików, którzy zdobywają 16 z 16 możliwych punktów a Polacy tylko 8 z 16 pkt, co po dwóch seriach startu daje Polakom remis po 23 punkty. Walia zdobywa 18 pkt. a Australia zostaje z dorobkiem 16 pkt.
Trzecia odsłona to walka już nie dwóch a trzech drużyn, do których ostro do rywalizacji włączyli się Walijczycy mający również apetyt na zwycięstwo. W tej części rozgrywek zdobyli oni 12 z 16 punktów. Polacy odskoczyli na jedno punktowe prowadzenie a Anglia wciąż za plecami biało-czerwonych. Na tym etapie turnieju reprezentacja Australii kompletnie się nie liczyła.
Czwarta seria, to popisowa jazda Polaków, którzy zdobywają 14 z 16 punktów. Tu Grzegorz Głuchowski w biegu 15 (przedostatnim) zapewnia Polakom zwycięstwo i tytuł mistrzowski.
Anglicy i Walijczycy walczyli między sobą w ostatniej serii o srebrny medal. W tej części rozgrywek dołączyła ekipa z Australii, starając się pokrzyżować końcowy wynik mistrzostw. Ostatecznie Anglicy wywalczyli srebro a brąz po biegu barażowym przypadł zawodnikom z Walii.
Osiągnięcia Polaków:
Grzegorz Głuchowski 13 (4,1,4,4)
2. Marcin Szymański (c) 12 (4,3,2,3)
3. Marcin Kołata 5 (3,1,1,-)
4. Przemysław Binkowski 7 (4,-,-,3)
5. Bartosz Grabowski 10 (3,3,4)
Końcowy rezultat:
Polska 47
Anglia 39
Walia 37+4
Australia 37+3
Oprac. Niemcy - Tomasz Kostencki na podstawie m/n - Grzegorza Głuchowskiego, foto: Martyn Hepworth