Porażka Stelli (na razie) bez konsekwencji

2024-05-12

Na mecz 13. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie był podejmowany przez AZS Politechnikę Poznańską.

Spotkanie rozegrane w sobotę,  11 maja, na boisku przy ul. Przystań od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy po trafieniach Karola Gumnego i Ignacego Blachy już po pierwszej kwarcie prowadzili 2:0. Taki rezultat utrzymał się też do przerwy. Po zmianie stron politechnicy szybko zdobyli trzecią bramkę, kiedy to na listę strzelców wpisał się Henryk Wolsztyński.  Pod koniec trzeciej kwarty gospodarze egzekwowali karny strzał rożny, a na 4:0 podwyższył  Jakub Hołosyniuk.  W końcówce spotkania stelliści zdołali odrobić część strat. Obie bramki zdobył Marcin Lewartowski najpierw  wykorzystując „krótki róg”, a w 57. minucie  - rzut karny. W tej sytuacji spotkanie zakończyło się wygraną politechników  4:2.

W innych meczach 13. kolejki  padły rezultaty: LKS Rogowo - Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie  1:1 (k.z. 3:2), Warta Poznań - Pomorzanin Toruń 1:2, AZS AWF Poznań - Grunwald Poznań 2:2 (k.z. 0:1).  W tabeli na prowadzeniu Pomorzanin – 29 punktów  przed Stellą – 25 i Grunwaldem Poznań – 24. Na ostatni mecz zasadniczej fazy rozgrywek zespół Stelli również wyjedzie do Poznania, gdzie w najbliższą sobotę, 18 maja,  zmierzy się z AZS AWF.