„Pszczółki” po raz drugi pokonały Panoramę Saloniki!

2024-10-13

Nie było niespodzianki w rewanżowym meczu 1/32 Pucharu Europy. Po gładkim piątkowym zwycięstwie, w niedzielę szczypiornistki MKS-u URBIS Gniezno ponownie pewnie pokonały grecką AEP Panoramę Saloniki.

Już w pierwszej minucie, po przechwycie piłki przez MKS bramkę dla „Pszczółek” zdobyła Maja Schlabs. Minutę później, na 2:0 podwyższyła Magdalena Nurska. W 4 minucie, zawodniczki Panoramy zdobyły pierwszą bramkę, a jej autorką była Efthymia Tsiamoura. Po chwili był już remis. W 7 minucie, bramkę dla MKS-u rzuciła Malwina Hartman. Dwie minuty później, zawodniczki z Grecji prowadziły  4:3, a trafienie zaliczyła Agni Papadopoulou. W 11 minucie, bramkę dla Panoramy z rzutu karnego zdobyła Bruna Goncalves Rodrigues. Po piętnastu minutach było 6:4 dla AEP Panoramy. Pół minuty później, kontaktową bramkę zdobyła Magdalena Nurska. W 17 minucie, piłkę do pustej bramki po wycofaniu bramkarki przez zespół z Grecji, zdobyła Żaneta Lipok. W odpowiedzi, trafienie dla Panoramy zaliczyła Bruna Goncalves Rodrigues. W 20 minucie, bramkę pod poprzeczką greckiej bramki zdobyła Malwina Hartman. Dwie minuty potem, na listę strzelczyń w zespole MKS-u wpisała się Katarzyna Cygan i było 9:8 dla gnieźnianek. W 26 minucie, bramkę dla „Pszczółek” rzuciła Nikola Szczepanik i było już 11:8 dla miejscowych. Po pierwszej połowie, na tablicy wyników było 12:10 dla MKS-u.

Pierwszą bramkę w drugiej części gry rzuciła Malwina Hartman. W 33 minucie,  dwoma skutecznymi interwencjami popisała się Aleksandra Hypka. Minutę później, po akcji MKS-u bramkę zdobyła Martyna Matysek. W 37 minucie, trafienie dla gnieźnianek zaliczyła Malwina Hartman i było 15:11. W 39 minucie, bramkę dla AEP Panoramy rzuciła  Zoi Amanatidou. W 42 minucie, kolejną bramkę dla „Pszczółek” w tym spotkaniu zdobyła Malwina Hartman. Minutę później, Aleksandra Hypka obroniła rzut karny, wykonywany przez Agni Papadopoulou. W 45 minucie, było już 19:12 dla gospodyń. W 47 minucie, bramkę dla szczypiornistek z Gniezna zdobyła Nikola Szczepanik. Dwie minuty później, na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Cygan i MKS prowadził 22:12. W 53 minucie, boisko z powodu urazu musiała opuścić Melpomeni Nikolaou. Na pięć minut przed końcem meczu, „Pszczółki” prowadziły 24:14. W 56 minucie, bramkę dla MKS-u rzuciła Justyna Świerżewska. Ostatecznie MKS URBIS Gniezno wygrała z AEP Panoramą Saloniki 26:17 i awansował do kolejnej rundy europejskich pucharów! Przypomnijmy, że w pierwszym meczu w piątek, 11 października gnieźnianki zwyciężyły 31:17.

MKS URBIS Gniezno-AEP Panorama Saloniki 26:17 (12:10)

Najwięcej bramek:
MKS URBIS Gniezno: Żaneta Lipok-7.
AEP Panorama Saloniki: Agni Papadopoulou-5.

Skład MKS-u URBIS Gniezno: Aleksandra Hypka, Daria Konieczna (bramkarki)-Zofia Bartkowiak, Weronika Wabińska, Paulina Musiał, Nikola Szczepanik, Maja Schlabs, Maria Tanaś, Oliwia Kuriata, Katarzyna Cygan, Nikola Głębocka, Żaneta Lipok, Magdalena Nurska, Malwina Hartman, Martyna Matysek, Justyna Świerżewska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.