Speedrowerowcy Orła Gniezno z Mistrzostw Polski Par Klubowych wrócili z workiem medali!

2024-07-01

W weekend 29-30 czerwca grupa zawodników Orła Gniezno, spędziła w Poczesnej, gdzie rozegrane zostały Finały Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zawodnicy Orła Gniezno stanęli do walki o medale w kategoriach wiekowych od 12 do 40 lat.

Trzeba przyznać że wyjazd do Poczesnej przedstawicieli Orła Gniezno, należy uznać za bardzo  udany gdyż w dwudniowej imprezie zdobyli aż pięć medali i to różnego koloru.

W pierwszym dniu zawodów czyli sobotę 29 czerwca zawodnicy Orła Gniezno, wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: kadet (U16), młodzieżowiec (U23) i junior (U18). Na pierwszy ogień poszli kadeci gnieźnieńskiego Orła, których rywalami byli zawodnicy Szawera Leszno, Mustanga Żołędowo, Lwy Częstochowa, TSZ Toruń, TPD Kalety, ZKS Zielona Góra. Orzeł Gniezno w tej rywalizacji o medale MPPK wystartował w składzie Marcel Morawski, Julian Ambrożak i Marcel Kubiak. Ostatecznie kadeci Rado Orzeł Gniezno, zajęli szóstą pozycję z 31 punktami. Punkty dla Rado Orzeł Gniezno zdobyli  - Marcel Morawski 11, Julian Ambrożak 16 i Marcel Kubiak 4. Rywalizacje w tej kategorii wygrała ekipa Szaweru Leszno z 43 punktami, przed TPD Kalety z 42 oczkami i Mustangiem Żołędowo z 40 punktami.

Zaraz po kadetach do walki o medale przystąpili w kategorii młodzieżowiec kolejni zawodnicy Aseko Orła Gniezno. W tej kategorii barw Aseko Orła bronili Arkadiusz Graczyk, Paweł Szkudlarek Michał Menz. Rywalami gnieźnian zaś byli pary Mustanga Żołędowo, TSZ Toruń, Omegi Ostrów i Szawera Leszno. W tej kategorii przedstawicielom Aseko Orła Gniezno, poszło znacznie lepiej niż kadetom Rado Orzeł Gniezno, którzy z 21 punktami zapewnili sobie pudło w postaci drugiego miejsca i srebrnego medalu MPPK w kategorii młodzie zomowiec. Punkty dla Aseko Orzeł Gniezno w tej kategorii zdobyli Arkadiusz Graczyk 6, Paweł Szkudlarek 15,  Michał Menz ns. Zawody w tej grupie wiekowej wygrał TSŻ Toruń z 22 oczkami a trzeci był Mustang Żołędowo z 20 punktami.

Ostatnim akcentem sobotniego Finału Mistrzostw Polski Par Klubowych w Poczesnej, w której startowali gnieźnieńskiego Orła była rywalizacja w kategorii juniora. Tutaj przedstawiciele Aseko Orła Gniezno, nie dali szans swoim rywalom wygrywając tą kategorie wiekową a co za tym idzie zgarnęli złoty medal w tej kategorii wiekowej. Punkty dla Aseko Orzeł Gniezno w tej kategorii wiekowej zdobyli: Paweł Szkudlarek 8, Arkadiusz Graczyk 18 i Michał Menz 8. Drugie miejsce w kategorii juniora zajęli przedstawicieli Mustanga Żołedowo z 27 punktami a trzecie Szaweru Leszno z 26 oczkami.

W drugim zaś dniu Finału MPPK zawodnicy Aseko Orzeł Gniezno, w niedzielę 30 czerwca wzięli w kolejnych trzech kategoriach wiekowych  mianowicie w żakach, młodzik (U14) oraz weteranów. Ten dzień gnieźnianie zaliczą do udanych gdyż zdobyli jeden złoty medal oraz dwa brązowe. I tak w udanej niedzielnej rywalizacji MPPK na torze w Poczesnej, w wykonaniu speedrowerowców Orła Gniezno, medal koloru brązowego wywalczyli żacy w kategorii do lat 12 z dobytymi 26 punktami. Dla Miko-Trans Orzeł Gniezno zdobyli Szymon Bochenek 15 oraz Nikodem Łaniecki 11. Złoto w tej kategorii wiekowej zdobyli zawodnicy TSŻ Toruń z 28 punktami a drudzy byli przedstawiciele ZKŻ Zielona Góra z 27 oczkami.

Kolejny medal MPPK w Poczesnej, koloru brązowego zawodnicy Orła Gniezno, w niedzielę zdobyli w kategorii młodzika (U14). Gnieźnianie miejsce na najniższym stopniu podium zapewnili sobie z zdobytymi 34 oczkami. Punkty dla rado Orzeł Gniezno zdobyli Julian Ambrożak 15,  Nikodem Koperski 15 i
Szymon Bochenek 4. Pierwsze miejsce wśród młodzików przypadło zawodnikom Szaweru Leszno z 42 punktami a drugie miejsce premiowane medalem wywalczyli przedstawiciele Lwów Częstochowa.

I na koniec udanego występów gnieźnian w Poczesnej w Finale MPPK było zdobyte złoto w kategorii weteranów przez duet Radosław Sieradzki i Paweł Kozłowski. Ten pierwszy zdobył 19 oczek a drugi do końcowego wyniku pary Aseko Orzeł Gniezno 39 punktów dorzucił 20 oczek. Drugie miejsce w tej samej kategorii wywalczyła para Szaweru Leszno z 35 punktami a trzeci byli przedstawiciele Omegi Ostrów Wielkopolski z 33 oczkami.