W niedzielę 19 września na rzece Warta w okolicach Nowego Miasta w Poznaniu zorganizowane zostaną zawody spinningowe o tytuł Mistrza Koła nr 8 Gniezno-Miasto.
Wpisowe - startowe wynosi od osoby10 zł.
Zapisów na zawody należy dokonać dnia 13.09.2010r w sklepach wędkarskich oraz Sekretariacie Koła PZW nr 8 Gniezno-Miasto.
Zbiórka wszystkich chętnych o godzinie 5:00 przed siedzibą Koła nr 8 Gniezno-Miasto. Dojazd na miejsce zawodów autobusem.
Zarząd Koła nr 8 Gniezno-Miasto Serdecznie zaprasza zainteresowane osoby.
Patronat medialny nad zawodami przejął serwis SportGniezno.pl i Przemiany na Szlaku Piastowskim
Za pośrednictwem naszej strony pozwoliliśmy sobie na bliższe przytoczenie nazwy i określenia spiningu. Są osoby, które nie łową ryb i nazewnictwo jest im obce.
Metoda spinningowa, sposób łowienia ryb drapieżnych przy użyciu sztucznych przynęt. Metoda spinningowa polega na wyrzucaniu i ściąganiu przynęt sztucznych w taki sposób, aby jak najbardziej imitowały ruch rybki lub innej fauny wodnej, co ma skusić drapieżnika do zaatakowania i pochwycenia przynęty.
Metodą spinningową poławia się najczęściej szczupaka, okonia, sandacza, klenia, bolenia oraz pstrągi. Najczęściej stosowanymi przynętami w metodzie spinningowej są błystki obrotowe i wahadłowe, choć ostatnio skutecznie wypierane są przez sztuczne przynęty gumowe (twistery, rippery).
Jest to również określenie wędziska stosowanego do połowu metodą spiningową. Najczęściej są to mocne i bardzo elastyczne wędziska dwuczęściowe (rzadziej teleskopowe) o dużych przelotkach, długości całkowitej od 1,6 do 3,5 m i bardzo dużym zakresie wagi rzutowej (od 3 g dla wędzisk jigowych do 300 g i więcej dla wędzisk do połowów w morzu). Najbardziej popularne i najczęściej stosowane spiningi mają 2,4-2,7 m i wagę rzutową 20-50 g.
TK