Spotkanie, które początkowo miało mieć miejsce w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, ze względu na bardzo duże zainteresowanie odbędzie się w Sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ul. Łubieńskiego 7. Po prelekcji przewidziana jest dyskusja w czasie której Adam postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania publiczności.
Podczas spotkania odbędzie się także charytatywna zbiórka pieniędzy na cel rehabilitacji Bartka Labrenza. Specjalni wolontariusze pełnić będą dyżur z puszkami, do których będzie można wrzucić symboliczną złotówkę na ten szczytny cel.
Darmowe bilety są dostępne od 23 marca 2018 roku od 12:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie oraz na stronie bieleckigniezno.evenea.pl W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki autorstwa Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego „Spod zamarzniętych powiek”.
Adam Bielecki (34 lata) to himalaista i podróżnik. Klub Wysokogórski Kraków. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Łopuchowie pod Poznaniem. Absolwent Psychologii UJ.
Wspina się w górach od 18 lat. Leader kilkudziesięciu wypraw w różne góry na
5 kontynentach. zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie
w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu (8463 metrów) bez użycia tlenu. 9 marca 2012 wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I (8068 metrów), co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane za największe osiągniecie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb.
W grudniu 2012 otrzymał Srebrną Odznakę Za Zasługi Dla Sportu nadaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zdobywca K2 (31 lipca 2012) i Broad Peaka - pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat 8125. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek. (źródło:adambielecki.pl)
Spotkanie organizowane przez Urząd Miejski w Gnieźnie, przy współpracy Klubu Sportów Górskich DIRETA, Miejskiego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej Nr 2.
Urząd Miasta Gniezno