Stella wygrała na Śląsku

2024-04-27

W sobotę, 27 kwietnia, na mecz 12. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno wyjechał do Siemianowic Śląskich, gdzie na boisku w Parku Pszczelnik był podejmowany przez Siemianowiczankę.

Broniący się przed spadkiem gospodarze zawiesili wysoko poprzeczkę wiceliderowi. Gnieźnianie prowadzili wprawdzie do przerwy dwiema bramkami po wykorzystanych „krótkich rogach” przez Marcina Lewartowskiego i Huberta Grotowskiego, ale po zmianie stron zawodnicy Siemianowiczanki odrobili straty. W 36. minucie kontaktową bramkę zdobył Daniel Just, a cztery minuty później wyrównał  Szymon Kawka.  W ostatniej kwarcie stelliści rozstrzygnęli jednak mecz na swoją korzyść, a decydującego o zwycięstwie gola zdobył w 56. minucie Maciej Wejerowski.

W innych meczach 12. kolejki padły rezultaty:  Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska  4:0, LKS Rogowo  - Warta Poznań 5:2,  Pomorzanin Toruń - AZS AWF  Poznań 2:3. ]  Stelliści zajmują drugą pozycję w tabeli  z dorobkiem 25 punktów. Prowadzi Pomorzanin – 26, a trzeci jest Grunwald  – 22.  Na kolejny mecz rundy wiosennej zespół Stelli wyjedzie do Poznania, gdzie zmierzy się  z AZS Politechniką. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 11 maja.