Szóste miejsce Matyldy Dziadoszek na Węgrzech w Mistrzostwach Europy U 15

2023-07-11

W dniach 6-9 lipca w Kaposvar na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy U 15 w zapasach w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet.

W reprezentacji Polski nie zabrakło przedstawiciela Pierwszej Stolicy Polski. W zmaganiach, w kategorii wagowej 39 kg wystartowała Matylda Dziadoszek. Zawodniczka Klubu Sportowego Husarz Gniezno wygrała pierwszy pojedynek z Łotyszką Heleną PIHLAPUU przez położenie na łopatki (tzw. touch). W drugim uległa (w ostatnich sekundach - dziwną decyzją sędziego) Bułgarce Hrisiana Nikolaeva HRISTOVA 1-2. Bułgarka przegrała w półfinale z Węgierką Janka SILLEI (jak się ostatecznie okazało Mistrzynią Europy), przez co Matylda zakończyła swój występ na 6 miejscu.

W Mistrzostwach wystartował również w barwach Polski Mateusz Dziadoszek (wychowanek Husarza, a obecnie zawodnik Bizona Milicz), który sklasyfikowany został na 8 miejscu w kategorii wagowej 62 kg.