Wiara Lecha Poznań rzutem na taśmę wygrywa z Mieszkiem Gniezno

2024-08-18

Drugie spotkanie mistrzowskie w przeciągu trzech dni w ramach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD rozegrali seniorzy drużyny Mieszka Gniezno.

Po czwartkowym remisie 1:1 na własnym trenie z beniaminkiem czwartoligowych zmagań Polonią Golina. Na zakończenie długiego sierpniowego weekendu seniorzy Mieszka Gniezno, mierzyli się w niedzielę 18 sierpnia w spotkaniu wyjazdowym z zespołem Wiary Lecha Poznań. Mecz w ramach 4 kolejki IV ligi został rozegrany na poznańskiej Śródce. W dotychczasowych spotkaniach pomiędzy Wiarą Lecha a Mieszkiem Gniezno zdecydowanie lepszymi byli piłkarze z Pierwszej Stolicy Polski. Gnieźnianie czterokrotnie mierzyli się z niebiesko-białymi i za każdym razem wychodzili z tych potyczek piłkarskich zwycięsko. Jeszcze w czasach gry oba zespoły grały w okręgówce gnieźnianie pokonali poznaniaków 5:0 i 2:0, a w zeszłym sezonie czyli 2023/2024, już na poziomie rozgrywek IV ligi, wygrali w Poznaniu 6:2 oraz w Gnieźnie 4:2.

Przed niedzielnym meczem Wiara Lecha Poznań zajmowała wyższe miejsce w tabeli ligowej niż Mieszko, mając na koncie o jedno oczko więcej. Wiara Lecha Poznań była 3 z zdobytymi po trzech kolejkach 6 punktami zaś Mieszko Gniezno plasowało się w ligowej tabeli na miejscu siódmym, z wywalczonymi 5 oczkami. Jak z tego wynikało spotkanie trzeciej drużyny tabeli z siódmą ekipą rozgrywek czwartoligowych, jeszcze przed jego rozpoczęciem faworytem którego byli poznaniacy zapowiadało się bardzo interesująco. W tym miejscu należało zadać sobie pytanie czy ,,Kibolom” Kolejorza uda się zrewanżować za dwie poprzednie porażki doznane z Mieszkiem Gniezno w poprzednim sezonie. Czy też podopieczni Przemysława Urbaniaka, ponownie ograją Wiarę Lecha Poznań i to na ich terenie. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż zespół Wiary Lecha Poznań, szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść pokonując zespół Mieszka Gniezno na własnym terenie. Tym samym podopieczni Łukasza Kubiaka, zrewanżowali się gnieźnianom za wysoką porażkę z rundy zasadniczej sezonu 2023/2024. Jeśli chodzi o sam przebieg meczu niedzielnego Wiary Lecha  Poznań z Mieszkiem Gniezno. To pierwsza połowa mimo ogromnej przewagi zespołu z Pierwszej Stolicy Polski zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Gnieźnianie w tej części meczu trzykrotni mogli pokonać golkipera gospodarzy. W 5 minucie strzał z 18 metra Adama Koniecznego zdołał wybronić bramkarz Wiary Lecha, w 20 minucie uderzoną  piłkę głową również przez Koniecznego z bliskiej odległości golkiper gospodarzy posłał na rzut rożny. I na koniec w 30 minucie Maciej Paschke posłał piłkę uderzoną z 16 metra nad poprzeczką bramki Wiary Lecha. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Gnieźnianie atakowali bramkę swojego rywala lecz nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Z kolei gospodarze w tej części spotkania grali z kontry co przyniosło im efekt w postaci zdobytej bramki w 89 minucie. Po jednej z takich kontr w sytuacji sam na sam z golkiperem Mieszka – Bartoszem Przybyszem znalazł się Daniel Mankiewicz. Zawodnik miejscowych tak wybornej sytuacji nie zmarnował i płaskim uderzeniem, z około 20 metra ulokował piłkę w bramce gnieźnieńskiej. Zdobyty gol przysłowiowym rzutem na taśmę w ostatniej minucie spotkania zapewnił drużynie Wiary Lecha Poznań zwycięstwo meczowe 1:0.

Teraz zespół seniorów Mieszka Gniezno, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie w ramach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD. W spotkaniu awansem z 5 kolejki ligowej zespół z grodu Lecha w piątek 23 sierpnia na własnym stadionie przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie o godzinie 19.00 zmierzy się z ekipą Polonii Chodzież.

Skład Mieszka Gniezno: Skład Mieszka Gniezno: Bartosz Przybysz, Adrian Franczak, Michał Steinke, Robert Pepliński (76; Kacper Zimmer), Jakub Hoffmann, Kacper Friska (76' Mateusz Rocławski) , Adam Konieczny, Dawid Urbaniak, Krzysztof Wolkiewicz, Damian Garstka, Maciej Paschke (60' Tymoteusz Sawiński)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
10.  Polonia Golina 4 5 1 2 1 7-7 1 1 0 5-3 0 1 1 2-4 2 2 0 2 0 3-3
11.  Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 4 5 1 2 1 6-7 0 1 1 1-3 1 1 0 5-4 2 1 0 1 1 2-4
12.  LKS Gołuchów 4 5 1 2 1 3-2 1 1 0 2-0 0 1 1 1-2
13.  Polonia Chodzież 4 4 1 1 2 9-6 1 1 0 6-1 0 0 2 3-5
14.  Victoria Września 4 4 1 1 2 4-5 1 0 1 4-3 0 1 1 0-2
15.  Jarota Jarocin 4 3 1 0 3 4-11 0 0 1 2-3 1 0 2 2-8
16.  LKS Ślesin 4 1 0 1 3 1-8 0 1 2 1-5 0 0 1 0-3 1 1 0 1 0 1-1
17.  Centra Ostrów Wielkopolski 4 1 0 1 3 3-11 0 0 2 1-6 0 1 1 2-5 1 1 0 1 0 1-1
18.  Warta Śrem 4 1 0 1 3 3-12 0 1 1 2-4 0 0 2 1-8