Dzień Dziecka na stadionie to nie tylko cykliczna impreza, ale i element szerszej inicjatywy klubu skierowanej do najmłodszych. - Budowanie idealnego dla rozwoju dziecka, bezpiecznego środowiska piłkarskiego w atmosferze zabawy i przyjaźni to nasze podstawowe założenie - mówi Dominik Czapczyk, dyrektor zarządzający Lech Poznań Football Academy, która tego dnia zorganizuje specjalny nabór. - Zajęcia w naszej szkółce to jednak coś więcej niż sport. Młodzi zawodnicy - zarówno chłopcy, jak i dziewczynki dowiadują się jak prowadzić zdrowy tryb życia, postępować według zasad fair play i osiągać sukcesy w różnych dziedzinach życia dzięki zaangażowaniu, pracy i dyscyplinie - dodaje.
Dlatego w sobotę, 30 maja, w godz. 11:00 - 15:00 dzieci i ich opiekunowie będą mogli uczestniczyć nie tylko w zajęciach sportowych, ale i w warsztatach prozdrowotnych, badaniach lekarskich, spotkaniach z dietetykiem, ortopedą oraz piłkarzami Lecha Poznań, którzy przedstawią między innymi zasady, jakimi powinni się kierować młodzi zawodnicy. 25 trenerów Kolejorza, którzy na co dzień prowadzą zajęcia w Lech Poznań Football Academy pokaże dzieciom piłkarskie tricki, studenci AWF Poznań zaproszą do gier tradycyjnych takich, jak np. ringo, zaprezentuje się także KKS Sporty Walki. Klima, prowadzący na meczach doping najbardziej zaangażowanych kibiców, pokaże dzieciom jak się kibicuje. Wystąpią także Kolejorz Girls.
Młodzież, która o sporcie myśli bardziej profesjonalnie także powinna zjawić się tego dnia na stadionie. Zwłaszcza chłopcy z roczników 2006 i 2007. Trenerzy przyjrzą się ich umiejętnościom i , kto wie, może podobnie jak Karol Linetty czy Dawid Kownacki zasilą szeregi Akademii Lecha, a potem zostaną gwiazdami drużyny?
Kształcenie młodzieży to jeden z priorytetów Lecha Poznań. Już dziś możemy powiedzieć, że szkolenie piłkarskie odbywa się w Kolejorzu na poziomie europejskim, a jego efekty są coraz bardziej zauważalne. Żeby piłkarz mając 20 lat grał na wysokim poziomie trzeba zacząć szkolić go już jako 5-6-letnie dziecko. To wtedy bowiem wykształcają się takie cechy jak motoryka, technika, koordynacja i równowaga. Początkowo to zabawa z piłka pod okiem profesjonalnych trenerów, którzy później umiejętnie włączają w program coraz bardziej „poważne” elementy treningowe - mówi Karol Klimczak, Prezes Lecha Poznań.
Impreza "Zagrajmy razem" inauguruje specjalną akcję Lecha, która obejmie swoim zasięgiem cała Wielkopolskę. Na serii pikników sportowych młodzież będzie mogła spotkać się ze swoimi ulubionymi piłkarzami oraz poćwiczyć pod okiem trenerów poznańskiego klubu.
Podobnie jak w latach ubiegłych, współorganizatorem Dnia Dziecka jest Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych Oddział Regionalny w Poznaniu i Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji. Instytucje te, wspólnie z klubem, zadbały o to, aby impreza spełniała standardy osób niepełnosprawnych. Wielkopolska Fundacja Boksu w trakcie imprezy przeprowadzi zbiórkę na sprzęt sportowy dla dzieci z domów dziecka.
Nie zabraknie atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Przed stadionem staną pojazdy wojskowe, wozy strażackie, dmuchane zamki. Będą konkursy, warsztaty językowe oraz pokaz iluzjonisty.
Impreza ma na celu popularyzację wartości stanowiących istotne wsparcie dla rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego dzieci oraz integrację dzieci i młodzieży z różnych środowisk i o rożnym stopniu sprawności.
Lech Poznań