Fundacja Barak Kultury zaprasza na intymny spektakl Ćma Teatru Ba–Q, realizowany w ramach Innego festiwalu. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w Czarnkowie dwukrotnie w godzinach 17.00 i 19.00. Szczególnie zapraszamy osoby niesłyszące i niedosłyszące. Wydarzenie tłumaczone jest na język migowy.
Ćma to spektakl zainspirowany burzliwą biografią i ekscentryczną osobowością Kazimiery Iłłakowiczówny. Kiedyś niezależna kobieta, przyjaciółka Witkacego i Tuwima, u schyłku życia niewidoma, skazana na obecność nastoletnich opiekunek. Kim jest dla młodych, pełnych życia dziewczyn? Opuszczoną staruszką? Złośliwą poetką? Ćmą tęskniącą za światłem?
Przedstawienie łączy nowatorskie podejście do przestrzeni teatru alternatywnego z klasycznymi środkami wyrazu. Widzowie w ascetycznym pokoju Iłłakowiczówny odbywają podróż w czasie w rytm transowych dźwięków generowanych na żywo przez DJ-a.
Teatr Ba–Q – grupa, powstała w 2009 roku, związana z Fundacją Barak Kultury. Połączyła swoimi realizacjami wiele artystycznych osobowości. Z Teatrem Ba–Q współpracowali min. scenograf Piotr Tetlak, kompozytor Rafał Zapała, aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello i Hacen Sahraoui. Jej liderem jest Przemysław Prasnowski aktor, reżyser i scenarzysta przez wiele lat związany z Teatrem Strefa Ciszy.
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Wejściówki dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Łubieńskiego 11.
W przestrzeń praktycznej współpracy z niepełnosprawnymi wprowadzą towarzyszące festiwalowi warsztaty, podczas których W ramach festiwalu odbędą się również w Gnieźnie warsztaty, które wyzwolą z osób niepełnosprawnych teatralną ekspresję w rytm tańców latynoamerykańskich. Natomiast warsztaty „Znajdź w sobie Innego” pozwolą uczestnikom doświadczyć na własnej skórze jak funkcjonują na co dzień osoby z dysfunkcjami fizycznym. Rekrutacja na warsztaty została już zamknięta.
Spektakl Ćma i warsztaty odbywa się w ramach Innego festiwalu, organizowanym oprócz Gniezna w trzech wielkopolskich miastach: Poznaniu, Czarnkowie i Międzychodzie
Organizator: Fundacja Barak Kultury. Ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań.
Więcej informacji na stronie: www.barakkultury.pl, www.facebook.com/BarakKultury
kontakt: sekretariat@mok.gniezno.pl, tel. +48 (61) 426 46 30, +48 (61) 426 46 39
Serdecznie zapraszamy!
Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
MOK
Liczba komentarzy : 0