Tego dnia podopieczni spółki trenerskiej Kamil Szulc i Tomasz Bzdęga, w ramach 1/16 Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego podejmą na płycie boiska z sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumkowej w Gnieźnie rywala z rozgrywek ligowych zespół Obry Kościan. Spotkanie pomiędzy obiema drużynami już dzisiaj zapowiada się interesująco, zwarzywszy na fakt iż Obra Kościan, z pewnością będzie chciała wziąć rewanż na Mieszku Gniezno za porażkę w rozgrywkach ligowych rundy zasadniczej wielkopolskiej IV ligi ARTBUD z jesieni 2024 roku. Jak pamiętamy wtedy seniorzy Mieszka Gniezno, pokonali ,,Obrzankę” na zakończenie rundy jesiennej w meczu wyjazdowym gładko swojego rywala 3:0 po dwóch golach zdobytych przez Adama Koniecznego i jednym Jakuba Hoffmanna. Dodatkowemu smaczkowi sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami dodaje fakt iż Obra Kościan do Gniezna zawita jako wicelider tabeli po rundzie zasadniczej zaś Mieszko Gniezno jak pamiętamy zakończyło rywalizację jesienną na 11 miejscu. Czy drużynie seniorów Mieszka Gniezno, uda się ponownie ograć Obrę Kościan nie na szczeblu ligowym tylko w pierwszym meczu PP szczebla wojewódzkiego i to gnieźnianie wywalczą sobie awans do dalszej rundy. Przekonamy się o tym już niebawem.
Oba zespoły są już po okresie zimowych przygotowań do startu rundy rewanżowej wielkopolskiej IV ligi ARTBUD sezonu 2024.2025, której start zaplanowany został przez WZPN w Poznaniu Wydział Gier na pierwszy weekend marcowy. Rywal Mieszka Gniezno, przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczął z dniem 10 stycznia. Podopieczni Krzysztofa Knychały w trzytygodniowym okresie przygotowawczym oprócz samych zajęć treningowych przygotowujących zespół do rywalizacji piłkarskiej wiosną 2025 roku rozegrali łącznie cztery spotkania kontrolne odnotowując w nich dwa zwycięstwa i tyleż samo porażek. Obra Kościan zwycięstwa na swoim koncie zapisała pokonując na wyjazdach Krobiankę Krobia w stosunku 4:0 oraz UKS Śrem w stosunku 5:3, z kolei porażek podopieczni Krzysztofa Krychały doznali na wyjeździe z trzecioligowym Sokołem Kleczew w stosunku 3:0 oraz zostali pokonani u siebie przez ZAP Syreną Zbąszynek w stosunku 6:1. W trakcie przygotowań zimowych podobnie jak w innych zespołach czwartoligowych w Obrze Kościan, nastąpiły wzmocnienia kadrowe pierwszej drużyny. I tak do zespołu ,,Obrzanki” dołączyli bramkarz białoruskiego pochodzenia Mikita Bobryk, który przeszedł z Piasta Łubowo z Warty Śrem pozyskany został pomocnik Kamil Szymondera, a także do zespołu dołączył napastnik grający ostatnio w Polonii Leszno – Patryk Gandera. Klub również przedłużył wypożyczenie na rundę wiosenną z Wiary Lech Poznań napastnika Jakuba Kieliszewskiego.
Jeśli chodzi o zespół seniorów Mieszka Gniezno, to podopieczni Kamila Szmyta i Tomasza Bzdęgi, w okresie zimowych przygotowań nie zasypiali gruszek w popiele. Biało-niebiescy okres trzytygodniowych przygotowań do rundy rewanżowej, który rozpoczęli z dniem 13 stycznia wykorzystali go maksymalnie intensywnie trenując i podobnie jak ich sobotni rywal rozgrywając spotkania kontrolne. Mieszkowcy w przeciwieństwie do swojego rywala w okresie zimowych przygotowań rozegrali pięć spotkań kontrolnych odnotowując w nich dwa zwycięstwa, jeden remis oraz doznając dwóch porażek. I tak mieszkowcy dwukrotnie pokonali zespoły występujące w V lidze ogrywając u siebie 1922 Lechię Kostrzyn i Meblorz Swarzędz po 4:1 oraz dwukrotnie musieli uznać wyższość swojego rywala przegrywając z zespołami z III ligi najpierw u siebie z Sokołem Kleczew w stosunku 2:1 a następnie z Unią Swarzędz w stosunku 5:2. Remis bezbramkowy zaś biało-niebiescy odnotowali w ostatnim spotkaniu kontrolnym tej zimy remisując u siebie z juniorami starszymi Warty Poznań występującej w Centralnej Lidze Juniora. W okresie przygotowawczym w zespole Mieszka Gniezno, nie doszło do spektakularnych wzmocnień pierwszej drużyny a wręcz tylko do dwóch powrotów. Ponownie w barwach biało-niebieskich zobaczymy Jakuba Poterskiego, który ostatnio bronił barw Noteci Czarnków oraz Gracjana Koniecznego , który reprezentował barwy Sokoła Kleczew. Obaj wymienieni zawodnicy przeszli do Mieszka Gniezno na zasadzie kontraktów definitywnych. Jedyną nową twarzą w zespole jest Kamil Janik, który na zasadzie wypożyczenia półrocznego trafił do zespołu z Noteci Czarnków. W tym miejscu należy nadmienić że zespół Mieszka Gniezna, w rozegranych meczach kontrolnych nie występował w swoim optymalnym składzie a to z powodu kontuzji kilku zawodników. Miejmy nadzieje że w sobotnim meczu trener biało-niebieskich będzie dysponował już optymalnym składem, który pozwoli mu wygrać spotkanie a co za tym idzie awansować do dalszej rundy Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego.
Przypomnijmy że do meczu 1/16 PP szczebla wojewódzkiego dojdzie w Gnieźnie w dniu 22 lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowj. Poczętek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.
Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl
Liczba komentarzy : 0